NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

11 listopada 311 listopada to szczególna data dla każdego Polaka. Tego dnia czcimy bohaterstwo, waleczność i męstwo naszych przodków. Wyrażamy radość z tego, że żyjemy w wolnym i suwerennym kraju. 

W naszej szkole, jak co roku, w dniu 7 listopada odbyła się uroczysta akademia z okazji 101. Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości, akademia poświęcona Ojczyźnie i wolności.

W uroczystości udział wzięli zaproszeni goście: Radni Wsi Łąka - Pani Maria Kloc, Pan Józef Mendrala i Pan Krzysztof Orzech, Ksiądz proboszcz Andrzej Buchowski, Pani Dyrektor Zofia Pasierb, Pani Wicedyrektor Renata Rzeszutek-Lech, przedstawiciele rodziców, nauczyciele i cała społeczność szkolna.

Uroczystość rozpoczęła się od odśpiewania hymnu narodowego. Następnie młodzi artyści w kilku scenkach i wierszach o tematyce patriotycznej zaprezentowali wolę walki naszych przodków i trudną, bo trwającą123 lata, drogę do odzyskania upragnionej wolności. Ważne wydarzenia w dziejach Polski podkreślił również swoim śpiewem szkolny chór. Pieśni „Jedenasty listopada”, „Ojczyzno ma…”, „Wojenko, wojenko”, „Rozkwitały pąki białych róż”, „Pierwsza Brygada”, „Gdzie Ci chłopcy z tamtych lat …”,  „Jest takie miejsce, taki kraj”, „123 tyle lat w niewoli”, „Żeby Polska była Polską” brzmiały szczególnie uroczyście.

Do wspólnego świętowania przyłączyli się rodzice, którzy włączyli się do organizowanej w naszej szkole po raz drugi akcji „Rodzinne czytanie wierszy o tematyce patriotycznej”. Wraz ze swoimi dziećmi odczytali wybrane wiersze patriotyczne, za co szczególnie dziękujemy. Nawiązując do tradycji, uroczystość zakończyła młodzież klasy VIII, która do utworu Wojciecha Kilara zatańczyła poloneza.

Na koniec Pani Dyrektor Zofia Pasierb podziękowała wszystkim wykonawcom i uczestnikom, apelując równocześnie o trwałą pamięć o historii narodu polskiego.

Biorąc po raz drugi udział w akcji „Szkoła do Hymnu” zainicjowanej przez Ministra Edukacji Narodowej, 8 listopada punktualnie o godzinie 11.11 cała społeczność szkolna odśpiewała 4 zwrotki hymnu narodowego.

Kolejnym dniem, w którym złożyliśmy hołd i uznanie tym, którzy walczyli i ginęli zanaszą wolną Polskę był 11 listopada. W tym dniu przedstawiciele społeczności szkolnej uczestniczyli w odprawionej przez księdza proboszcza Andrzeja Buchowskiego Mszy Św. za Ojczyznę. Po jej zakończeniu wszyscy udali się przed pomnik poświęcony bohaterom narodowym, gdzie delegacja uczniowska złożyła kwiaty i zapaliła znicze. Uroczyście odśpiewany hymn oraz pieśń „Boże, coś Polskę” i wypowiedziana modlitwa przy tablicy upamiętniającej ofiary II wojny światowej zakończyły świętowanie.

 Małgorzata Mikłoś

 

Opłata za żywienie

Płatności: od 1 do 8 każdego miesiąca

Opłata stała (dotyczy przedszkola)

nr konta:
699191 0000 2001 0008 5010 0003

Opłata za żywienie

nr konta:
969191 0000 2001 0008 5010 0002

w tytule: imię i nazwisko dziecka oraz okres, za który dokonywana jest wpłata

Dziennik elektroniczny

Przedszkole - galeria zdjęć

Ostatnio dodane zdjęcia

Czas trwania lekcji

0. 7.10 - 7.55

1. 8.00 - 8.45

2. 8.55 - 9.40

3. 9.50 - 10.35

4. 10.45 - 11.30

5. 11.40 - 12.25

6. 12.45 - 13.30

7. 13.35 - 14.20

8. 14.25 - 15.10

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj288
mod_vvisit_counterWczoraj3781
mod_vvisit_counterW tym tygodniu6160
mod_vvisit_counterW poprzednim tygodniu4469
mod_vvisit_counterW tym miesiącu27886
mod_vvisit_counterW poprzednim miesiącu32326
mod_vvisit_counterOd początku939069

Naszą witrynę przegląda teraz 13 gości